Popis projektu

Tento úzky dom je navrhnutý pre 4 – člennú rodinu. Dokonalé prepojenie umožňuje rýchly prístup do každej miestnosti. Spálňa rodičov je situovaná na opačnej strane ako izby pre deti, čím je zabezpečené dostatočné súkromie všetkých členov rodiny. Kuchyňa je prepojená s obývacou miestnosťou a jedálňou. Týmto sme dosiahli otvorený a vzdušný priestor, ktorý je podtrhnutý veľkými oknami.Dom obsahuje jednu kúpeľňu a samostatné WC. Zádverie oddeľuje dom s exteriérom. Dom nemá vlastnú garáž, ale pri navrhovaní sme vyčlenili miesto pre státie auta na pozemku z bočnej strany. Tomuto domu sme navrhli zastrešenie pomocou klasickej sedlovej strechy. Takýto štýl je vhodným aj pre menej náročných ľudí, ktorým ide skôr o funkčnosť. Dom je vhodný do rovinatého, až mierne svahovitého terénu.

Detaily projektu Bianka
Zastavaná plocha 107,26 m2
Úžitková plocha 87,02 m2
Obytná plocha 70,16 m2
Počet izieb 4
Poschodie nie
Počet kúpeľní 1+1
Garáž nie
Cena projektu 1699 €
Cena projektu 1499
Cena realizácie 157 000 €
Nezáväzná objednávka Prepočet hypotéky
ČO OBSAHUJE PROJEKT? Základný balík projektovej dokumentácie obsahuje:
 • Architektonicko – stavebné riešenie
 • Zdravotechniku
 • Vykurovanie
 • Elektroinštaláciu
 • Plynoinštaláciu
 • Statiku stavieb
 • Požiarnu ochranu
 • Projektové hodnotenie stavby – energetické hodnotenie
Doplnkové projekty (nie sú zahrnuté v cene projektu – nepovinné):
 • Prípojky - Elektrická, plynová, vodovodná a kanalizačná prípojka
 • Projekt studne
 • Projekt žumpy
 • Projekt oplotenia
 • Projekt garáže
 • Projekt spevnených plôch
 • Výkaz – výmer
 • Osadenie na pozemok (pri objednaní 2-viac prípojok je zdarma)
 • Projekt Čističky odpadových vôd
 • Projekt rekuperácie
 • Inteligentý systém domu – Smart Home
Projektová dokumentácia katalógových domov je spracovaná tak, aby vyhovovala požiadavkám stavebných úradov a bolo by podľa nej možné zrealizovať stavbu domu stavebnou firmou. Katalógové projekty sú spracované pre všetky stupne stavebného konania od územného rozhodnutia cez stavebné povolenia až po realizáciu.

Projekty sú zhotovené v dvoch variantoch:
 • malý projekt
 • projekt pre stavebné povolenie a projekt pre realizáciu
MALÝ PROJEKT Slúži na bližšie zoznámenie s domom, ktorý sa Vám páči. Pri objednaní takejto verzie projektu sa oboznámite s rozmermi domu a jeho jednotlivých priestorov. Malý projekt je spoplatnený sumou 300 eur, avšak pri doobjednaní projektu pre stavebné povolenie Vám bude táto suma odčítaná. Ak si zaplatíte, a zapáči sa Vám iný dom, druhý krát už platiť nebudete. Malý projekt sa účtuje iba jeden krát.

Obsah výkresovej časti:
 • pôdorysná schéma nadzemných a podzemných podlaží
 • 4 pohľady
 • vizualizácia
 • skrátená technická správa
PROJEKT PRE STAVEBNÉ POVOLENIE v mierke 1:100 resp. 1:75, je vypracovaný pre vydanie stavebného povolenia a je podkladom na stavebné úrady pre vydanie stavebného povolenia. Tento stupeň je v 3 sadách.

Obsah výkresovej časti:
 • pôdorysná schéma nadzemných a podzemných podlaží
 • pôdorys základov
 • pôdorys krovu
 • pôdorys strechy
 • 2 rezy
 • 4 pohľady
 • technická správa
 • sprievodná správa
PROJEKT PRE REALIZÁCIU Je neoddeliteľnou súčasťou pri výstavbe a realizácií objektu. Tento stupeň je spracovaný v mierke 1:50, doplnený o technické detaily, poväčšine na väčších výkresových formátoch a poskytuje tak lepšiu orientáciu a priehľadnosť, a tým aj lepšiu čitateľnosť vo výkresoch. Vydáva sa v 2 sadách, a je doplnený celým obsahom projektovej dokumentácie pre stupeň stavebného povolenia. V tomto stupni je spracovaná len časť architektúra. Ostatné projekty profesií sú spracované v stupni pre stavebné povolenie.

Nezáväzná objednávka

  Nezáväzna objednávka projektu rodinného domu

  Súhlasím so spracovaním osobných údajov

  BONUS PRE KLIENTOV

  Ponúkame vám konzultáciu s našim finančným špecialistom, ktorý Vám navrhne najvhodnejší spôsob financovania.

  Výhody:
  • Vypracovanie ponúk zo všetkých bánk.
  • Navrhnutie najvhodnejšieho spôsobu financovania.
  • Kompletné vybavenie financovania vo vybranej banke, ktoré zahŕňa administratívu, zabezpečenie podkladov pre znalca a tiež komunikáciu so znalcom.
  • Po schválení financií zabezpečujeme klientom poistenie nehnuteľností (spolupracujeme so všetkými poisťovňami) a následnú administratívu pre banku.
  • Pre Vás zabezpečujeme zavkladovanie záložných zmlúv na príslušnom katastri.
  • Finančný špecialista sa dlhodobo venuje svojim klientom a v prípade potreby Vám zabezpečí servis.

  Sledujte nás

  Instagram Zobraziť viac

  Slnečné a fotovoltaické panely - otázka budúcnosti?

  Solárna energia prichádza vo forme slnečných lúčov, ktoré panely dokážu zachytávať a ďalej využívať. Množstvo energie, ktoré je vyprodukované jedným panelom je pomerne malé, preto je efektívne zabezpečiť viac panelov.

  Solárna energia je jedným z trvalo udržateľných zdrojov energie, ktoré sú ľahko obnoviteľné . Využiť ju môžete na výrobu elektrickej energie, vykurovanie budov, bazénov či prípravu teplej vody. Keďže slnko určite nevyhasne v najbližších niekoľko stáročí, môžeme takto získanú energiu považovať za lacný zdroj energie.

  Aká je návratnosť investície?
  V prípade ohrievania vody ušetria fotovoltaické panely štvorčlennej rodine ročne až 60% investícií potreby energie. Zdroje uvádzajú, že systém s pokrytím plochy 6 m2 ušetrí majiteľovi v prvom roku používania až 300 €, čo pri dlhodobom využívaní nie je zanedbateľná položka.

  Vytvárajú panely energiu aj keď nesvieti slnko?
  Najvyššiu účinnosť majú panely počas priameho dopadu slnečných lúčov, avšak aj v čase keď slnko nesvieti sa energia získava, len sa jej výkon znižuje. Panely sú navrhované tak, že počas silného slnečného žiarenia vyrábajú viac energie ako je potrebné.

  Aká je cena slnečných kolektorov?
  Cena za solárne panely sa pohybuje okolo ceny 2000 - 4000 € + inštalácia. Je dôležité si pred kúpou preštudovať všetkých dodávateľov, prípadne aktuálne ponuky dotácií od štátu. Projekt „Zelená domácnosť“, ktorý zastrešuje Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) Vám po splnení podmienok poskytne formou poukážok podporu na realizáciu až do výšky polovice nákladov.

  Umiestnenie panelov-
  Aby kolektory získali čo najviac energie mali by byť orientované na juh, prípadne juhozápad/juhovýchod. Panely sa inštalujú priamo na strechu , v prípade rovných striech sa odporúča dodržať uhol vypočítaný pre Slovensko , t.j. 48°. Ak Vám to situácia nedovolí, náhradným riešením môže byť práve dvor. Pri umiestňovaní panelov treba dbať aj s okolitými stromami alebo vyššími budovami, aby vám efektivitu získavania energie neznižoval tieň.
  ...

  BUNGALOV ALEBO POSCHODOVÝ DOM?

  Už celé mesiace si prezeráte projekty domov a neviete sa rozhodnúť?

  V akých prípadoch by ste teda mali zvoliť poschodový rodinný dom a kedy sa rozhodnúť skôr pre bungalov? Poradíme Vám ako si správne vybrať.

  1. Aký pozemok máte k dispozícii?

  Zásadná otázka v prípade, ak máte k dispozícii menší pozemok. Na stavbu bungalovu totiž potrebujete väčší pozemok. Pri poschodovom dome Vám ostane viac priestoru pre záhradu.

  2. Akú veľkú rodinu plánujete?

  Je rozdiel stavať dom pre rodinu s dvomi deťmi a pre rodinu s piatimi deťmi. Ak ste bez detí, prípadne plánujete menšiu rodinu, bohato vám postačia priestory bungalovu.

  3. Chystáte sa v dome zostarnúť?

  Často sa stáva, že starší ľudia v poschodových domoch užívajú už len prízemie. S pribúdajúcimi rokmi je náročné každý deň stúpať po schodoch.

  4. Staviate len pre seba?

  Ak uvažujete o viacgeneračnom bývaní, bungalov vám zrejme stačiť nebude.

  5. Vyžadujete maximum súkromia?

  Ak áno, v tom prípade by ste mali voliť zrejme poschodový dom. Izby ako spálňa a pracovňa môžu byť situované na poschodí a prízemie poslúži ako denná časť domu. V bungalove takáto možnosť jednoducho nie je.

  Ešte stále ste sa nerozhodli? Skúste si teda pozrieť naše projekty domov. Možno Vám niektorý z nich „padne do oka“ a nájdete v ňom svoje vysnívané bývanie.
  ...

  Ako správne umiestniť dom na pozemok? 🏡

  Umiestnenie domu na pozemok určuje viacero faktorov- veľkosť a tvar pozemku, územný plán obce ale i stavebný zákon.
  Umiestnenie domu musí spĺňať architektonické a urbanistické požiadavky a odstupy medzi stavbami dodržiavať predpísané vzdialenosti vyplývajúcej z vyhlášky č. 83/1976 Zb:
  Okná na protiľahlých stenách domov musia byť v minimálnej vzdialenosti 7 m. V niektorých prípadoch stiesnenej zástavby to môže byť 4 m. Pri menšej vzdialenosti však musí byť splnené, že okná na protiľahlých stenách nevedú do obytných miestností domu.
  Vzdialenosť priečelia domu s oknami do obytných miestností musí byť minimálne 3 m od pozemnej komunikácie. Toto je možné porušiť v prípade umiestnenia domu do stavebnej medzery radovej zástavby.
  Balkón/terasa alebo prestrešenie sa zohľadňuje len vtedy, ak prečnieva viac ako 1,5 m od obvodovej steny.

  Čo zohľadniť pri osadzovaní domu na pozemok?

  1. Presvetlenie interiéru- Pri umiestňovaní domu je potrebné myslieť aj na presvetlenie interiéru, čo okrem psychickej pohody zabezpečí aj využitie slnečných lúčov pri vykurovaní.

  2. Orientácia na svetové strany- Pri plánovaní umiestnenia je dôležité dbať aj na orientáciu presklených plôch a výhľadov z obytných miestností, aby ste si každým dúškom mohli vychutnávať najestetickejšie okolie domu.
  Vo všeobecnosti platí, že obytné miestnosti by mali byť orientované na južnú strtanu, prípadne juhovýchod alebo juhozápad. Vstup do domu, prípadne technické miestnosti a garáž smerom na severnú stranu.

  3. Budúce stavby- Treba samozrejme aj myslieť do budúcnosti. Nikdy neviete či Váš pozemok neprejde zmenami, či už prístavbou, stavbou garáže alebo altánku. Preto nie je vhodné umiestňovať dom na krajoch pozemku. Stred územia býva najideálnejšou voľbou.

  4. Spokojnosť- V neposlednom rade treba myslieť aj na veľmi podstatnú vec a tou sú medzisusedské vzťahy. Aby ste si zabezpečili pokojné a hlavne spokojné bývanie, je potrebné zabezpečiť si dostatočné súkromie pre Vás, ale aby ste aj rešpektovať súkromie ostatných.
  ...

  Prečo práve YTONG?

  1. NAJLEPŠIA TEPELNÁ IZOLÁCIA

  YTONG má najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti zo všetkých murovacích stavebných materiálov. V zime akumuluje teplo, v lete je v dome príjemný chládok. Dom z YTONGU šetrí energiu, chráni životné prostredie a vytvára pohodu domova.

  2. INVESTIČNE VÝHODNÝ

  - Ľahké tvarovanie

  - Minimum malty

  - Ľahká manipulácia

  - Jednoduché rozvody a omietky

  3. NADŠTANDARTNÝ SERVIS

  Prostredníctvom služieb sa YTONG obracia k investorom a pomáha im k dosiahnutiu stavieb vysokej kvality bez zbytočných výdajov. Investori môžu počítať s pomocou pri príprave realizácie alebo hľadaní stavebnej firmy. Pripravíme cenovú ponuku na mieru.

  4. ZDRAVOTNE NEŠKODNÝ

  YTONG patrí medzi najčistejšie a hygienicky najpriaznivejšie materiály na použitie. Absorbuje prebytočnú vlhkosť v interiéri a v prípade nezdravo vysušeného vzduchu ju opäť uvoľňuje.

  5. ĽAHKO SPRACOVATEĽNÝ

  Umožňuje rýchlu a úspornú stavbu, spracováva sa buď spôsobom montáže zo stavebných elementov, alebo osvedčenou metódou „lepenia“, alebo tenko vrstvového murovania.

  6. MASIVNÝ A ODOLNÝ

  Má najvyššie tepelnoizolačné vlastnosti. Vysoká pevnosť a nízka hmotnosť zaisťuje stavbám z YTONGU maximálnu bezpečnosť.

  7. EKOLOGICKÝ

  YTONG sa radí medzi najšetrnejšie stavebné materiály, a to vďaka čisto prírodnému zloženiu a energeticky nenáročnej výrobe. Je plne recyklovateľný. Znižujú sa náklady na vykurovanie, a tým i znečistenie ovzdušia.

  8. ODOLNÝ VOČI POŽIARU

  Vďaka tomu, že sa vyrába len z minerálnych surovín, je nehorľavý. Ide o mimoriadne odolný izolant, ktorý sa používa na výstavbu protipožiarnych stien.

  9. DOSTATOČNÁ ZVUKOVÁ IZOLÁCIA

  YTONG poskytuje zvukovú izoláciu zodpovedajúcu predpísaným normám. Absorbuje zvuk lepšie než hladké stavebné materiály, má lepšie zvukovo-izolačné vlastnosti než materiály s rovnakou hmotnosťou.

  10. KOMPLETNÝ STAVEBNÝ SYSTÉM

  Ponúka kompletný stavebný systém pre hrubú stavbu od pivnice až po strechu. Zaručujú rýchle a ľahké spracovanie a ponúkajú optimálne riešenie pre každú aplikáciu.
  ...

  🏡ČO JE ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT / ENERGETICKÁ NÁROČNOSŤ?

  Predstavuje reálnu spotrebu energie pri bežnou užívaní domu a vplyvu na životné prostredie. Jej znižovanie je v súčasnosti trendom a zároveň aj povinnosťou v celej Európskej únii v snahe žiť šetrnejšie k prírode.
  Do úvahy sa pri tom berie jeden globálny ukazovateľ- primárna energia. Záleží pritom na dvoch faktoroch - aké množstvo tejto primárnej energie bolo dodanej a z akého zdroja pochádza. V súčasnosti sa musia všetky nové budovy stavať tak, aby mali takmer nulovú potrebu energie.

  ČO VÁM POVIE ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT

  Dozviete sa z neho, akú spotrebu energií môžete očakávať pri bežnom využití domu, pričom jeho platnosť je 10 rokov.
  Domy sa do energetických tried zaraďujú podľa súčtu energie potrebnej na vykurovanie, prípravu teplej vody a vynásobením príslušným koeficientom pre daný typ energie.
  V súčasnosti sa tieto primárne zdroje väčšinou kombinujú. Napr. kombináciou fotovoltaických panelov umiestnených na streche, ktoré slúžia na ohrev teplej úžitkovej vody, zatiaľ čo plynový kotol je určený na vykurovanie.

  ČO VPLÝVA NA ENERGETICKÚ NÁROČNOSŤ?

  Energetická náročnosť sa dá znížiť použitím správnych stavebných materiálov, ale aj ďalšími technologickými riešeniami :
  1. Rekuperácia - pomáha zabrániť úniku tepla v dôsledku vetrania
  2. Tepelné čerpadlo- patrí medzi najúčinnejšie zdroje na výrobu tepla
  3. Tvar stavby- domy so štvorcovým pôdorysom majú zväčša menšie straty ako tie s komplikovanejšími tvarmi
  4. Orientácia voči svetovým stranám- veľké okná na juh prinášajú aj väčšie solárne zisky a teda aspoň čiastočne znižujú energiu potrebnú na vykurovanie
  5. Lokalita- dom postavený v južných častiach Slovenska dokáže získať viac energie zo slnka než povedzme na Orave alebo Kysuciach
  6. Veľkosť domu- čím je dom väčší, tým je menšia spotreba energie na m2
  7. Fotovoltaické panely- slúžia na výrobu elektrickej energie priamo na streche rodinného domu, majú nulový koeficient
  ...

  Ako získať stavebné povolenie? ✍️🏠

  Neviete ako postupovať pri vybavovaní stavebného povolenia? V tomto článku Vám poradíme, čo všetko je potrebné, aby ste sa vyhli zbytočným naťahovačkám s úradmi. Prípadne, pokiaľ sa tomuto procesu chcete úplne vyhnúť, prenechajte to niekomu, kto Vám stavebné povolenie vybaví za Vás.

  Návšteva stavebného úradu

  Podmienky vydania stavebného povolenia sa môžu líšiť od úradu k úradu, preto Vám odporúčame ísť na Váš stavebný úrad, kde Vám poradia.

  V žiadosti o vydanie stavebného povolenia sa udáva:
  - Druh, účel a miesto stavby + predpokladaný termín dokončenia
  - Osobné údaje stavebníka
  - Osobné údaje projektanta
  - Druh pozemku, parcelné číslo a katastrálne územie, kde sa bude stavba nachádzať
  - Či stavbu plánujete stavať svojpomocne alebo stavebnou firmou
  - Zoznam účastníkov stavebného konania

  Prílohy k stavebnému povoleniu

  Všetky prílohy, ktoré najčastejšie úrady vyžadujú:

  1. Doklad o vlastníctve pozemku
  2. Projektová dokumentácia stavby v 2 vyhotoveniach
  3. Vyjadrenia, stanoviská, súhlasy a rozhodnutia dotknutých orgánov štátnej správy a obce
  4. Vyjadrenia správcov inžinierskych sietí.
  5. Vyjadrenie slovenských telekomunikácií.
  6. V prípade realizácie stavby svojpomocne, je potrebné predložiť vyhlásenie stavebného dozoru
  7. Ak sa nevyžaduje územné rozhodnutie, tak je potrebné predložiť kópiu záväzného nariadenia o schválení územného plánu.

  Šup ho na stavebný úrad

  Keď už máte všetky potrebné prílohy a vyjadrenia, môžete požiadať o stavebné povolenie. Posledným krokom je úhrada správneho poplatku.

  Stavebný úrad má lehotu na vyjadrenie 30 dní. Avšak aj táto doba sa Vám môže predĺžiť, ak sa ozvú zo staveného úradu, že treba doložiť nejakú prílohu, alebo je nutné niečo zmeniť v projektovej dokumentácií.

  Otvárame šampanské – vydanie stavebného povolenia

  Stavebné konanie začína platiť ubehnutím 15 dňovej lehoty, kedy Vám stavebný úrad určí záväzné podmienky k realizácií stavby, prípadne rozhodne o námietkach účastníkov konania. Stavebné povolenie je platné len 2 roky od jeho vydania.
  ...

  REČO PLOCHÁ STRECHA?

  Plochá strecha je vhodnejšia:

  Ak má dom zložitý pôdorys
  Ak je potrebné preklenúť väčší rozpon, šikmá strecha by bola príliš vysoká alebo s príliš malým sklonom
  Ak ju vyžaduje kontext s okolitými stavbami
  Ak stavebník nechce podkrovné miestnosti so šikmými stenami
  Ak plánuje v budúcnosti pristavať ďalšie podlažie
  Ak chce vegetačnú strechu
  Plochá strecha:

  Plusy:

  + Jednoduché konštrukčné riešenie

  + Rýchla montáž

  + Lepšia požiarna odolnosť

  + Možnosť využitia priestoru – terasa, záhrada

  + Cena

  Mínusy:

  - Obmedzený výber strešnej krytiny

  - Náročnejšia údržba

  Dobré rady na záver:

  1. Na streche sa šetriť nevyplatí.

  2. Vzhľadom na skutočnosť, že dobrých strechárov skôr ubúda, budete si musieť za ich prácu priplatiť.

  3. Realizácia kvalitnej strechy chce čas.

  Typy plochej strechy

  Plochá strecha je taká, ktorá nemá sklon väčší ako 10 stupňov. Minimálny sklon plochy strechy sa odporúča aspoň 2 %.
  Najpoužívanejším typom je plochá strecha s bežným poradím vrstiev. Ďalšími typmi sú strechy s pevným povrchom a vegetačné strechy.

  Krytina

  Na ploché strechy sa používajú vodotesné a hydroizolačne spojité krytiny. Najbežnejšími typmi sú asfaltové pásy a plastové fólie.

  Odvodnenie plochej strechy

  Jednou z možnosti je odvedenie vody kanalizačnými rúrami vedenými zo strechy cez interiér domu. Strecha je spádovaná k týmto vpustom a po celom obvode má atiku.
  Robia sa aspoň dva vpusty plus bezpečnostný prepad cez atiku.
  Iná možnosť je vyspádovať strechu a vyviesť vodu nabok cez atiku a následne po fasáde vo zvode. Treba dávať pozor na upchatie, ale odpadá problém s kondenzátom v interiéri.
  ...

  Ako si vybrať ten správny projekt domu na pozemok?🏘

  Pri výbere samotného projektu je veľmi dôležité myslieť na dispozičné riešenie domu z pohľadu umiestnenia na pozemok, ale aj orientáciu presklených plôch, či prepojenia interiéru s vonkajšími terasami, ktoré určite oceníte pri letných večeroch.

  Ponúkame Vám pár rád ako vybrať ten správny projekt na Váš vysnívaný pozemok.

  Profil pozemku –

  1. Svahovitý pozemok- Ponúka Vám široké spektrum realizácie, pri ktorom sa dá využiť prirodzený profil pozemku. V ponuke sú členité stavby, či vsadené stavby do terénu, ktoré vyniknú v okolí svojou jedinečnosťou. Samozrejme treba počítať aj s vyššími finančnými nákladmi ako pri rovinatom type pozemku.

  2. Rovinatý pozemok- Môžete si vybrať z obrovskej škály katalógových projektov, ktoré razom premeníte na svoj vysnívaný domov. Či už uvažujete o bungalove alebo o poschodovom dome.

  Veľkosť pozemku-

  · Vzdialenosť od hranice susedného pozemku nesmie byť menši ako 2m.

  · Vzdialenosť od susedného rodinného domu, pokiaľ sa na jednej z protiľahlých stien nachádza okno obytnej miestnosti, nesmie byť menšia ako 7m.

  · Vzdialenosť od susedného rodinného domu, pokiaľ sa na žiadnej protiľahlej stene nenachádza okno obytnej miestnosti, nesmie byť menšia ako 4 m.

  · Vzdialenosť od okraja pozemnej komunikácie nesmie byť menšia ako 3 m.

  Lokalita pozemku-

  Lokalita pre ktorú sa rozhodnete na stavbu domu, by sa mala odzrkadliť aj v projekte pre ktorý sa rozhodnete, aby ladila s okolitým prostredím. Odporúčame Vám si preštudovať aj územný plán obce či mesta, aby ste mali istotu o zmenách, ktoré môžu v okolí Vášho pozemku nastať. Taktiež sa z ÚPI dozviete bližšie informácie o svojom pozemku.

  Orientácia na svetové strany-

  Ideálnym je mať prístup na pozemok z pozemnej komunikácie zo severnej strany a dennú časť orientovať na juh, prípadne juhovýchod alebo juhozápad.

  https://domprojekt.sk/blog/ako-si-vybrat-ten-spravny-dom-na-pozemok/
  ...

  🏡KATALÓGOVÝ ALEBO INDIVIDUÁLNY DOM?

  KATALÓGOVÝ DOM

  VÝHODY:

  + nižšia cena

  + široká ponuka domov z katalógov

  + väčšina katalógových domov bola už realizovaná, čiže je možnosť navštíviť dom

  + rýchle dodanie

  + väčšina katalógových projektov je k dispozícii aj v zrkadlovej verzii

  NEVÝHODY:

  - v niektorých projektoch cena nezahŕňa kompletnú dokumentáciu

  - univerzálnosť katalógového projektu

  - katalógové domy sú zväčša projektované pre rovinaté pozemky

  - projekt sa predražuje, ak požadujete zmeny v projekte

  INDIVIDUÁLNY DOM

  VÝHODY:

  + architekt vám pri tvorbe návrhu dodáva nielen samotný projekt, ale aj odborné poradenstvo

  + dom je prispôsobený vášmu pozemku

  + Váš projekt je jedinečný

  + projekt je stavaný presne pre Vás, prispôsobené sú veľkosti miestnosti a aj ich počet.

  NEVÝHODY:

  - spolupráca s architektom je finančne aj časovo náročnejšia

  - dlhšia doba prípravy

  🏘 https://domprojekt.sk/blog/katalogovy-alebo-individualny-dom/
  ...

  VÝSTAVBA DOMU - HELUZ

  Prečo si vybrať práve HELUZ?

  1. NAJLEPŠIE TEPELNOIZOLAČNÉ VLASTNOSTI

  - na trhu je už štvrtá generácia tehál HELUZ FAMILY 2in1, ktorá umožňuje postaviť pasívny dom s využitím len jedného radu tehál
  - perfektné zateplenie vo vnútri tehly

  2. VŠETKO SA K SEBE PERFEKTNE HODÍ

  - vyskladáte celú hrubú stavbu, keramické stropné panely, roletové a žalúziové preklady, komíny a samozrejme rozličné typy tehál

  3. CENOVÁ PONUKA A VÝPIS MATERIÁLU ZDARMA

  - na základe projektovej dokumentácie spíšeme, aký typ a množstvo materiálu budete na Váš dom potrebovať a spočítame, koľko to bude stáť

  4. PORIADNY DOM Z TEHÁL

  - tehlové konštrukcie sú masívne, bezpečné, ohňovzdorné a trvanlivé so životnosťou sto rokov a viac

  - stavba po dokončení nepracuje, nehrozí praskanie omietok ani iné deformácie a murivo odolá počasiu i rôznym organizmom

  5. PRÍJEMNÉ BÝVANIE

  - tehly sú priedušné, z prírodných materiálov, s dobrými akustickými vlastnosťami a tepelnou akumuláciou
  - bez rizika vzniku plesní a bez prítomnosti toxických látok
  - žiaden hluk z vonku ani vedľajších miestností
  ...

  ŠKRIDLA ALEBO PLECH?

  Výber tej správnej krytiny na dom býva jednou z najdôležitejších ale aj najzložitejších rozhodnutí. Každý materiál má svoje výhody ale aj nevýhody.

  Škridla

  Dávno už nie je pravidlom, že škridla je iba oranžová pálená klasika, ale v súčasnosti si môžete vyberať z celej palety rôznych farieb a dizajnu. Strecha so škridlami môže mať rôzne upravený povrch, populárne sú škridly engobované a glazúrované. Na ich výrobu sa používajú prírodné materiály ako íľ, riečny piesok alebo praný štrkopiesok.

  Plechová krytina

  Je obľúbenou alternatívou strešnej krytiny, nakoľko vo svojom maloformátovom aj veľkoformátovom vyhotovení dokážu imitovať škridlu. Plechové krytiny kedysi patrili k najlacnejším alternatívam strešnej krytiny. Vďaka vývoju technológií si môžeme vybrať z množstva kvalitných plechov pokrytých organickým povlakom rôzneho zloženia, hrúbky a aj reliéfu. Medzi najčastejšie používané materiály patrí pozinkovaná oceľ, meď, zinok, hliník a špeciálna zliatina titanzinok, ktorá je veľmi kvalitná a v súčasnosti patrí k jedným z najdrahších krytín vôbec.

  Vlastnosti škridle a plechu

  Škridla je narozdiel od plechu pomerne ťažkým a hrubým materiálom, ktorý nie je vhodný na všetky typy krovu. Avšak to kompenzujú svojou dlhou životnosťou s minimálnymi nárokmi na údržbu, ktorá presahuje 100 rokov. Oproti plechovým strechám ide spravidla o drahšiu možnosť.

  Kedy si vybrať škridlu a kedy plechovú krytinu?

  Na túto otázku vôbec nie je ľahké odpovedať, nakoľko každá stavba je svojím spôsobom špecifická a každý investor má svoje predstavy, či obmedzený rozpočet.

  Škridla disponuje veľmi silnými argumentami akými sú životnosť a veľmi vysoká odolnosť. Vďaka týmto vlastnostiam sa škridla používa už mnoho rokov. Avšak musíme poznamenať, že plechové krytiny svojimi vlastnosťami za škridlami nezaostávajú.
  ...

  ❓AKO SPRÁVNE VYBRAŤ PODLAHU DO RODINNÉHO DOMU❓

  Keď si plánujeme zariadiť nový dom častokrát sa nevieme rozhodnúť aký materiál podlahy si vybrať. Ľudia radi siahajú po takých podlahách, ktorých pokládka je rýchla, nie príliš drahá a podlahy sú odolné voči škrabancom. Podlaha je najviac zaťažovaná súčasť domu. Neviete, aká podlaha je vhodná do jednotlivých miestností domu? My Vám s tým radi poradíme.

  PODLAHA DO CHODBY

  V lete sa pri vstupe do domu hromadí prach, blato a dažďová voda, v zime soľ z posypu či roztopený sneh, preto by mala byť odolná voči vode. Vhodnými materiálmi sú dlažba, vinylová alebo liata podlaha.

  NAJVHODNEJŠIA PODLAHA DO KUCHYNE

  Podlaha do kuchyne by mala byť odolná voči vlhkosti aj mechanickému poškodeniu. Týmto kritériám vyhovuje vinyl a korková podlaha.
  Častou voľbou do kuchyne je aj dlažba, ktorá výborne odoláva vlhkosti a dobre sa čistí.

  AKÚ PODLAHU DO OBÝVACEJ IZBY?

  Podlaha v obývacej izbe by mala byť príjemná na dotyk, preto je dobré zvoliť laminátovú alebo vinylovú podlahu. Môžete siahnuť aj po keramickej dlažbe, liatej alebo drevenej podlahe.

  PRÍJEMNÁ PODLAHA DO SPÁLNE A DETSKEJ IZBY

  Do spálne vyberajte podlahu, ktorá je príjemná aj pre bosé nohy. Môžete zvoliť teplý dotyk dreva alebo mäkkosť vinylu.
  V detskej izbe by mala byť podlaha dostatočne teplá a odolná voči mechanickému poškodeniu, vhodné sú vinyl, laminát, korok a drevo.

  VODOODOLNÁ PODLAHA DO KÚPEĽNE

  Odolnosť voči vode je základnou požiadavkou na podlahu do kúpeľne, vhodnou voľbou je teda dlažba alebo vinylová podlaha.

  Najrozšírenejším druhom podláh do domu sú dnes plávajúce podlahy. Sú zložené z viacerých vrstiev, kde je rozhodujúca vrchná vrstva, podľa ktorej sa delia na drevené, korkové, laminátové a vinylové podlahové krytiny.

  Rozdiel medzi nimi je najmä v možnosti renovácie. Kým pri drevených a korkových podlahách je možnosť opakovane podlahu prebrúsiť a lakovať alebo im navrátiť krajší vzhľad, pri vinyle či lamináte táto možnosť nie je. Majú teda kratšiu životnosť.

  Výhodou pri plávajúcej podlahe je veľká škála farieb a najmä rýchla a jednoduchá montáž, ktorú je možné realizovať aj svojpomocne.
  ...

  This error message is only visible to WordPress admins
  There has been a problem with your Instagram Feed.

  Dostávajte takéto newslettre 1x mesačne

   Výber toho najlepšieho zo svetovej
   a slovenskej architektúry pre každého.